Vorderen in karate doet u door te trainen en te oefenen, verhogen van graad (kuy en dan) kunt u doen door deel te nemen aan examens en evt. stages. De graad van een karateka herkent u aan de kleur van gordel en het aantal strepen erop. In onze club gebruiken we 4 kleuren van gordel en de onderverdeling gebeurd met strepen. We starten met witte gordel dan blauw, bruin en zwart als hoogste graadkleur. Hieronder een overzicht.

  • Witte gordel 1 streep (9de Kyu)
  • Witte gordel 2 strepen (8ste Kyu)
  • Witte gordel 3 strepen (7de Kyu)
  • Witte gordel 4 strepen (6de Kyu)
  • Blauwe gordel (5de Kyu)
  • Blauwe gordel 1 streep (4de Kyu)
  • Bruine gordel (3de Kyu)
  • Bruine gordel 1 streep (2de Kyu)
  • Bruine gordel 2 strepen (1ste Kyu)
  • Zwarte gordel (1ste Dan)

Voor de allerkleinsten gelden wel andere voorwaarden, voor meer informatie ivm examens kan men steeds bij de Sensei terecht.

De shotokan karate-club wenst dan ook alle karateka’s veel succes in het behalen van hun doelstellingen.